Корисне від юриста

Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню)

Як відомо, 28.04.2020 року вступив в силу Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 року. 
Дія цього Закону безперечно вплинула на всі сфери господарської діяльності в Україні, особливо на найважливішу частину будь-якого бізнесу – фінансову.
Отже, для того, щоб зрозуміти яким чином даний Закон вплине на Ваш бізнес, слід розібратись що саме регулює цей Закон. 
Згідно ст. 5 Закону, будь-яка оплата товару, послуги, нерухомості, чи інші витрати Ваших Клієнтів може бути визнана як легалізація. Отже, весь бізнес в Україні може бути об’єктом фінансового моніторингу з боку держави. 
З аналізу тексту Закону можливо зробити висновок про те, що якщо Ви надаєте послуги або продаєте товар чи майно, вартість якого перевищує 30 тисяч гривень або у Вашому бізнесі використовується розрахунки «з карти на карту», Ваш бізнес, точніше його фінансова сторона, може стати об’єктом перевірки Фінмоніторингу.
Головне слід пам’ятати, що проблему дешевше і простіше не допускати, ніж її вирішувати. Тому, раджу звернутись до адвоката вже сьогодні, щоб після вступу в силу зазначеного Закону Ви могли вирішувати поточні операційні питання бізнесу, а не витрачати час на вирішення нових проблем.