Корисне від юриста

ДПТ і наслідки

  На даний час в Україні введено кримінальна відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому тілесне ушкодження
В залежності від ступеня тяжкості тілесних ушкоджень передбачено різне покарання такій особі.
Зокрема, якщо особі спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження внаслідок порушення правил дорожнього руху передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.
Якщо заподіяно потерпілому тяжке тілесне ушкодження, покарання може бути у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років.
Якщо вони спричинили смерть потерпілого покарання може бути призначено - позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.
Якщо ж такими діями спричинено загибель кількох осіб покарання може бути призначено у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.
Разом з цим, якщо особа хоч і порушила ПДР будучи за кермом в стані сп’яніння, однак такі дії не призвели до завдання людині тілесних ушкоджень, вона не буде нести кримінальну відповідальність, а може бути притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП.