Корисне від юриста

Кріпта в законі

Проектом Закону України «Про віртуальні активи» який на даний час, прийнято у першому читанні, визначено статус криптовалют на фінансовому ринку України.
Вказаним проектом закону, визначено, що віртуальний актив – нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Існування та оборотоздатність віртуального активу забезпечується системою забезпечення обороту віртуальних активів. Віртуальний актив може посвідчувати майнові права, зокрема права вимоги на інші об'єкти цивільних прав.
Гаманець віртуального активу - програмне забезпечення або програмно-апаратний комплекс, що надає його користувачу інформацію про належні йому віртуальні активи та можливість розпоряджатися ними в системі забезпечення обороту віртуальних активів за допомогою ключа віртуального активу;
Зміст права власності на віртуальний актив включає в себе право володіти ключем віртуального активу і віртуальним активом як таким, право користуватись віртуальним активом та право розпоряджатися віртуальним активом на свій власний розсуд, якщо це не суперечить закону, зокрема, шляхом передачі права власності на віртуальний актив
Тобто віртуальні активи (криптовалюти) порівняно, хоч трохи грубо, але з майном.
Вказаний законопроект Верховна Рада має розглянути найближчим часом, та прийняти зазначений закон.
Після прийняття Закону України «Про віртуальні активи» ринок криптовалюти в Україні може бути легалізовано.
Після прийняття зазначеного Закону в Україні може початись новий етап розвитку економіки. А весь бізнес буде підлаштовуватись під нові правила, які доречі, будуть визначатись Мінцифрою.