Корисне від юриста

Розлучення.

На даний час Українським законодавством передбачено три форми проведення процедури розлучення. Перші дві - найшвидші, остання, - на жаль, може затягнутись. При цьому, якщо перша форма є незалежна від завантаженості судів, і розлучення за нею займатиме відносно однаковий час на всій території України, то дві останні напряму залежать від завантаженості судів, яка є різною залежно від регіону.
У вказаній світлині строки відносяться до судів загальної юрисдикції міста Києва.  
Так, перша форма: подружжя має право розлучитись після подання відповідної заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації свого проживання. Однак, така форма розлучення можлива лише за умови відсутності у подружжя спільних дітей, народжених під час шлюбу. У разі якщо під час такого розлучення виникає спір про поділ майна подружжя, він вирішується в судовому порядку окремо. Таке розлучення можливо зареєструвати за 2 місяці і для цього немає обов’язкової необхідності залучати юристів.
Друга форма розлучення трохи складніша. Однак, також в даному випадку оформити розлучення можна досить швидко (близько 6 місяців) і її можна застосовувати у разі наявності у подружжя спільних дітей, народжених під час шлюбу. Так, подружжю необхідно оформити у нотаріуса Договір про спільне виховання дитини і після цього підготувати спільну заяву до суду про розірвання шлюбу. Зауважу, що процесуальне законодавство в Україні не досить просте. Тому, щоб розібратись без допомоги адвоката як скласти спільну заяву до суду, визначити судовий збір і перелік додатків, а також самостійно правильно визначити суд, у який необхідно подавати вказану заяву, знадобиться трохи часу. Така форма розірвання шлюбу може мати місце тільки тоді, коли у подружжя немає спору ні про аліменти, ні про місце проживання дитини, ні про спосіб участі у вихованні батьків.
Третя форма розлучення найдовша – це подання позову до суду. Термін розгляду позову понад один рік. Застосовується якщо подружжя не знайшло згоди при вирішенні питань про аліменти, спосіб виховання і місце проживання дитини, поділ майна та при наявності інших буд-яких спорів.
В такій ситуації раджу безальтернативно звертатись до професійного адвоката. Поясню чому. У випадку наявності спору, важливе значення має не форма і зміст процесуального документу, з якими, витративши якийсь час, можна розібратись без юридичної допомоги, а правильно підготовлена правова позиція. Іншими словами, юридичний план дій, розставлені акценти, використані джерела права, судовий прецедент і таке інше.
Саме від професійності обраного Вами адвоката залежить результат. Тут краще не шукати найдешевшого юриста, який може лише правильно оформити документи для подачі до суду, а звертатись до адвокатів, які мають досвід у таких спорах.
Адвокатське бюро «Юридична фірма Михайла Куяна» співпрацює тільки з професійними адвокатами у галузі сімейного права і допоможе у будь-якій ситуації захистити Ваші права.